Dokumenty zastrzeżone

System Dokumentów Zastrzeżonych w Kasie Centrum.

 

Kasa Centrum dba o bezpieczeństwo Członków i powierzonych przez nich pieniędzy. Podobnie jak inne polskie instytucje finansowe uczestniczy w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych. Dlaczego to takie ważne? Niestety przestępcy korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych sposobów kradzieży tożsamości, co może mieć drastyczne skutki – zaciągnięte kredyty, zakupy za tysiące złotych czy wyczyszczone konto mogą stać się rzeczywistością, jeżeli nie zadbamy należycie o istotne dla nas dokumenty.

 

W listopadzie 2017 roku Kasa Centrum dołączyła do systemu zastrzegania skradzionych i zagubionych dokumentów, chroniąc w ten sposób osoby, którym je skradziono. System ogranicza możliwość późniejszego wykorzystania np. dowodu osobistego do celów przestępczych, popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która go utraciła. Samo zgłoszenie utraty dokumentów na Policji czy w urzędzie może już nie wystarczyć! Uczulamy naszych Członków by w razie takich sytuacji zgłosili problem także w najbliższej placówce Kasy Centrum.

 

Najważniejszymi dokumentami, jakie można zastrzec w przypadku ich utraty, są:

  • dowód osobisty (również tymczasowy),
  • paszport,
  • karta stałego pobytu.

 

Jak dbać o bezpieczeństwo naszej tożsamości? Dobrze mieć pod ręką kserokopie swoich dokumentów lub zapisane ich numery seryjne.

 

Co zrobić w przypadku utraty dokumentów?

Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Informacja trafi do instytucji i firm, które identyfikują obsługiwane osoby na podstawie dokumentów tożsamości i uczestniczą w Systemie. Oczywiście równie ważne jest powiadomienie Policji.

 

Warto sprawdzić:
http://www.dokumentyzastrzezone.pl