Program Rozwoju Młodych Talentów - WYCUP
CO TO JEST WYCUP?
Program World Council's Young Credit Union Professionals rozpoczął się w 2001 roku jako program stypendialny, którego celem było podniesienie głosu wschodzących liderów w międzynarodowym ruchu unii kredytowych. Dziś WYCUP jest platformą dla młodych profesjonalistów z unii kredytowych i ich zwolenników, która umożliwia im kontakt z całym światem, angażuje w podróże zawodowe z globalną perspektywą i inspiruje siłę do pozytywnych zmian poprzez spółdzielnie finansowe w społecznościach na całym świecie.
DLACZEGO TO JEST WAŻNE?
WYCUP rozwija wschodzących liderów z globalną perspektywą.
Dzielimy tę planetę z miliardami innych ludzi. Globalna perspektywa poszerza świadomość tego, jak bardzo każdy region świata jest połączony ekonomicznie, politycznie i społecznie. Chodzi o bycie otwartym na nowe idee, problemy i rozwiązania. Oznacza wrażliwość kulturową i chęć uczenia się od innych.
Żyjemy w zglobalizowanym i coraz bardziej połączonym świecie. Aby odnieść sukces w tym środowisku, unie kredytowe potrzebują liderów, którzy rozumieją nasz wspólny interes w sukcesie wszystkich ludzi – oraz ważną rolę, jaką odgrywają spółdzielnie finansowe we wspieraniu bardziej energicznych i zrównoważonych społeczności.
W miarę poszerzania horyzontów, WYCUP pomaga uniom kredytowym i innym spółdzielniom finansowym przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty. Poprzez łączenie młodych ludzi ponad granicami, WYCUP otwiera horyzonty i rozpala ich pasję do wprowadzania zmian. Bądź częścią tej różnicy i dołącz do sieci WYCUP już dziś!
JAK TO ROBIMY NA POZIOMIE WOCCU?
Pierwszym krokiem jest połączenie.
Sieć WYCUP łączy młodych profesjonalistów poprzez wspólną wizję potencjału spółdzielni finansowych, takich jak unie kredytowe, aby wzmocnić społeczności. Członkostwo w sieci jest otwarte dla wszystkich młodych profesjonalistów z unii kredytowych i ich zwolenników – i zapewnia dostęp do wydarzeń, możliwości międzynarodowego zaangażowania i globalnych perspektyw, aby uczynić świat lepszym miejscem.
Na wyższym poziomie, WYCUP Affiliates Council łączy lokalne sieci w celu identyfikacji, rozwoju i rozszerzenia możliwości zaangażowania dla młodych profesjonalistów na całym świecie. Podczas comiesięcznych sesji okrągłego stołu, liderzy stanowych, prowincjonalnych i krajowych sieci odbywają tematyczną podróż, która bada nowe sposoby wzmocnienia pozycji młodych profesjonalistów.
Następnie jest proces zaangażowania.
Wirtualne i osobiste wydarzenia WYCUP badają globalny punkt widzenia na szereg kwestii istotnych dla młodych profesjonalistów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już wieloletnie doświadczenie w branży, WYCUP zaprasza Cię do udziału.
Wirtualne spotkania gromadzą młodych profesjonalistów w celu zbadania kwestii unikalnych dla ich specyficznych ról. Coroczne Forum WYCUP podkreśla unikalne inicjatywy i promuje różnorodność. Programy Immersion Learning zapewniają głębsze wniknięcie w lokalne realia dla spółdzielni finansowych i ich społeczności w krajach na całym świecie.
Zaplanowane zostały nowe możliwości zaangażowania młodych profesjonalistów, takie jak międzynarodowe mentorstwo i staże. Skupiamy młodych profesjonalistów, aby stworzyć wspólne zasoby, takie jak przewodniki ze strategiami dla spółdzielni finansowych, aby pozostać istotne dla młodych profesjonalistów. W tym wszystkim, dajemy młodym profesjonalistom możliwość bycia częścią rozwoju tego programu!
WYCUP wzbogaca doświadczenie zawodowe o globalną perspektywę.
JAK TO ROBIMY W POLSCE NA POZIOMIE KASY KRAJOWEJ?
- Od 2001 roku Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa co roku organizuje konkurs dla młodych profesjonalistów z polskich unii kredytowych (SKOKów). Młodzi profesjonaliści prezentują swoje projekty dla SKOK. Najlepsze projekty są wybierane, a zwycięzcy biorą udział w Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU).
- Mieliśmy wielu zwycięzców/stypendystów etapu międzynarodowego: Grzegorz Buczkowski, Katarzyna Uniwersał, Izabela Rutkowska, Rafal Sokolowski, Edyta Grzybowska, Piotr Pałka, Łukasz Nowak.
- Wielu polskich młodych profesjonalistów zostało później członkami zarządu. Na przykład Pan Grzegorz Buczkowski został nie tylko Przewodniczącym Rady Nadzorczej Kasy Krajowej, ale także Prezesem Towarzystw Ubezpieczeniowych związanych i dedykowanych polskim uniom kredytowym.
- Po wizycie studyjnej przedstawicieli polskich unii kredytowych w Brazylii w 2019 roku rozpoczęliśmy również wdrażanie modelu SICREDI w zakresie wsparcia młodych profesjonalistów. Polscy przedstawiciele: Piotr Pałka (Kasa Krajowa) i Justyna Leonhardt (SKOK Chmielewskiego) spędzili tydzień w Brazylii i zapoznali się z modelem SICREDI.
- Kasa Krajowa i polskie unie kredytowe (SKOK-i) tworzą ciało doradcze dla polskich unii kredytowych (SKOKów). W skład tego ciała wchodzą młodzi profesjonaliści. Jest to unikalna, innowacyjna i inspirująca dla wszystkich członków inicjatywa.
Zapraszamy również do obejrzenia filmu z obchodów 20-lecia WYCUP: https://www.youtube.com/watch?v=-tohZJ