Odznaczenia Państwowe dla Przedstawiciela Kasy Centrum

Z wielką radością informujemy o uhonorowaniu naszego współpracownika przez Prezydenta RP.

W przededniu wydarzeń sierpniowych, 26 sierpnia 2020 r., Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wręczył w Belwederze w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenia państwowe: Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski i Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości zasłużonym działaczom nurtu niepodległościowego.

 

Uroczystość poprzedziła ceremonia złożenia kwiatów pod pobliskim pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości uhonorowany został Przedstawiciel Kasy Centrum Pan Kazimierz Wilk - zasłużony działacz nurtu niepodległościowego, od lat związany z naszą Kasą.

 

Tak, jak tamto pokolenie, tak również Wy, działacze nurtu niepodległościowego, wierzyliście wbrew wszelkiej nadziei, że Polska powróci do grona państw wolnych i niepodległych. Za to, że nie straciliście wiary i nadziei w to, że nasz kraj odzyska niepodległość, moje pokolenie i pokolenia następne są i będą Wam dozgonnie wdzięcznie – zapewnił Jan Józef Kasprzyk.

 

– Nurt niepodległościowy, którego przedstawiciele są dzisiaj obecni, zrzeszał tych, którzy wierzyli, że można być „pierwszą kompanią kadrową", która przywróci nas na miejsce Rzeczpospolitej należne. Czasem niewielka garstka ludzi jest w stanie wybudzić społeczeństwo z marazmu i pokazać mu, że są idee, za które warto walczyć – podkreślił Szef UdSKiOR, który następnie odczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, skierowany do uczestników uroczystości.

 

Panu Kazimierzowi składamy serdeczne gratulacje!

 

powrót do: Aktualności